Вчена рада ННІПО

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Вчена рада навчально-наукового інституту післядипломної освіти (далі — Вчена рада ННІПО) є колегіальним органом навчально-наукового інституту післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету (далі — БДМУ), як структурного підрозділу БДМУ. Вона утворюється строком на п’ять років і її склад затверджується наказом ректора за поданням директора навчально-наукового інституту.
1.2. Вчену раду ННІПО очолює голова, який обирається таємним голосуванням з числа членів Вченої ради ННІПО, що мають науковий ступінь та/або вчене звання, на строк діяльності Вченої ради ННІПО.
1.3. У своїй роботі Вчена рада ННІПО керується Законом України «Про вищу освіту», іншими законодавчими та нормативно-правовими актами України, Статутом БДМУ за цим Положенням.
1.4. До складу Вченої ради навчально-наукового інституту входять за посадами директор, заступники директора, завідувачі кафедр, лікарі-інтерни навчально-наукового інституту, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників кафедр ННІПО та обираються з числа професорів, докторів наук, кандидатів наук, виборні представники з числа осіб, які навчаються у ННІПО. При цьому не менш як 75 відсотків складу Вченої ради повинні становити науково-педагогічні працівники навчально-наукового інституту і не менш як 10 відсотків — виборні представники з числа лікарів-інтернів.
Виборні представники обираються органом громадського самоврядування навчально-наукового інституту (загальними зборами трудового колективу).
Вибори до складу Вченої ради ННІПО починаються за 30 календарних днів до закінчення повноважень попереднього складу Вченої ради ННІПО.
1.5. У процесі діяльності Вченої ради ННІПО можлива ротація її членів відповідно до рішень органів громадського самоврядування, руху кадрів, зміни контингенту лікарів-інтернів.
1.6. Діяльність роботи Вченої ради ННІПО відбувається у формі засідань.
1.7. Діяльність роботи Вченої ради ННІПО на навчальний рік регламентує план роботи, який затверджується та публікується до початку наступного навчального року.
1.8. Періодичність засідань Вченої ради ННІПО – раз у два місяці (разом 5 засідань), за винятком канікулярного періоду.


2. ФУНКЦІЇ ТА ЗАВДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО- НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
Вчена рада ННІПО:
2.1. Визначає стратегію і перспективні напрями розвитку освітньої, наукової та інноваційної діяльності ННІПО БДМУ.
2.2. Обирає за конкурсом таємним голосуванням на посади асистентів кафедр ННІПО.
2.3. Пропонує Вченій раді БДМУ обрання за конкурсом на посади завідувачів кафедр, що належать до ННІПО.
2.4. Затверджує освітні програми та навчальні плани для кожної спеціальності післядипломної освіти.
2.5. Оцінює науково-педагогічну, лікувальну, виховну роботу та інші види діяльності кафедр інституту.
2.6. Ухвалює основні напрями наукових досліджень та інноваційної діяльності на кафедрах інституту.
2.7. Розглядає інші питання, передбачені у Статуті БДМУ, Положенні про Вчену раду та інших установчих документах, що стосуються Вченої ради ННІПО чи ННІПО як структурного підрозділу БДМУ.

3. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ВЧЕНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
3.1. Порядок роботи Вченої ради ННІПО, її робочих органів (комісій) та посадових осіб (голова, заступник голови, секретар), засади організації та припинення її діяльності встановлюються Законами України «Про вищу освіту», Статутом університету за цим Положенням.
3.2. Регламент роботи Вченої ради приймають на засіданні Вченої ради більшістю голосів її членів.
3.3. Організаційне, документальне, інформаційне забезпечення діяльності Вченої ради ННІПО здійснює секретар.
3.4. Вчена рада проводить роботу на засіданнях. Засідання проводяться згідно календарного плану засідань Вченої ради ННІПО.
3.5. Порядок денний засідання Вченої ради ННІПО визначається планом роботи Вченої ради ННІПО. До порядку денного можна включати додаткові питання шляхом внесення змін до нього. Питання, включені до порядку даного засідання, можна переносити, змінювати чи вилучати з нього після обговорення за скороченою процедурою. Пропозиції про внесення змін до затвердженого порядку денного засідання Вченої ради готують і вносять у такому ж порядку, як і основні питання порядку денного.
3.6. Проект плану засідань Вченої ради ННІПО на новий навчальний рік готується за участю секретаря з урахуванням пропозицій інших комісій, кафедр та окремих членів Вченої ради до 1 серпня поточного року.
3.7. Порядок денний засідання вченої ради ННІПО і термін його проведення доводиться до відома її членів не пізніше, ніж за сім днів до засідання з обов’язковою електронною розсилкою по підрозділам та кафедрам.
3.8. За дорученням голови Вченої ради ННІПО підготовку матеріалів до розгляду конкретного питання на засіданнях Вченої ради ННІПО забезпечують керівники кафедр спільно із секретарем або призначені відповідальними за підготовку питання.
3.9. Доповідачі, які готують матеріали на засідання Вченої ради ННІПО, несуть персональну відповідальність за зміст і своєчасне (не пізніше трьох днів до дня засідання Вченої ради ННІПО) подання секретареві проектів рішень, у яких сформульовано конкретні заходи щодо виконання із зазначенням термінів, виконавців та осіб, які відповідають за контроль.
3.10. Проекти ухвали надсилаються секретареві електронною поштою. Проект ухвали повинен містити оцінку роботи, конкретні завдання, термін їх виконання та прізвища виконавців. Не пізніше трьох днів до засідання вчений секретар погоджує проекти рішень з головою Вченої ради ННІПО.
3.11. Затвердження порядку денного засідання Вченої ради ННІПО приймається в цілому більшістю голосів присутніх членів Вченої ради. Пропозиція до проекту порядку денного засідання Вченої ради, яка за результатами голосування не отримала більшості голосів присутніх її членів, вважається відхиленою.
3.12. Перед початком засідання відбувається реєстрація членів Вченої ради особисто на підставі підтвердження своєї присутності у явочному листі. На початку засідання секретар подає головуючому інформацію про наявність кворуму. Засідання Вченої ради ННІПО правочинне, якщо в ньому бере участь не менше 2/3 від загальної кількості її членів.
3.13. Підставою для відсутності члена Вченої ради ННІПО на засіданні є поважні причини: тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка, документально підтверджені транспортні перешкоди тощо.
3.14. Засідання Вченої ради ННІПО відкриває, проводить і закриває голова Вченої ради, а у разі його відсутності – заступник голови Вченої ради. Також головуючий Вченої ради організовує розгляд питань, виносить на обговорення проекти рішень, надає слово для доповіді, виступу, оголошує наступного промовця, робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити.
3.15. Лічильну комісію обирають для організації голосувань Вченої ради ННІПО й визначення їх результатів. Лічильна комісія підраховує голоси під час голосування за дорученням Вченої ради, а також розглядає звернення членів Вченої ради, пов’язані з порушенням порядку голосування чи перешкодами при голосуванні. Лічильна комісія для таємного голосування обирається відкритим голосуванням у кількості не менше 3 осіб із числа членів Вченої ради ННІПО, присутніх на засіданні, і несе повну відповідальність за процедуру та результати таємного голосування. Комісія обирає зі свого складу голову, за необхідності – заступника та секретаря. У роботі лічильної комісії не можуть брати участь члени Вченої ради, кандидатури яких внесено до бюлетеня для голосування. Члени лічильної комісії несуть персональну відповідальність щодо дотримання процедури й визначення результатів голосування. Результати таємного голосування лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують усі її члени.
3.16. Результати таємного голосування оголошує голова лічильної комісії. Рішення затверджується відкритим голосуванням присутніми членами Вченої ради.
3.17. Рішення Вченої ради ННІПО з кожного питання порядку денного приймаються відкритим голосуванням простою більшістю її членів, присутніх на засіданні, а в разі потреби таємним голосуванням, що визначається чинним законодавством. Вчена рада ННІПО може прийняти процедурне рішення щодо визначення виду і способу голосування з питання, що розглядається, якщо вид і спосіб голосування не встановлені законодавством.
3.18. На засіданнях Вченої ради ведеться протокол, який підписується головою Вченої ради ННІПО та секретарем.
3.19. Секретар Вченої ради організовує роботу Вченої ради ННІПО і забезпечує оформлення її рішень; бере участь у плануванні засідань та підготовці матеріалів питань, що розглядаються.
3.20. Виконання рішень Вченої ради ННІПО покладається на керівників структурних підрозділів ННІПО, якщо інше не передбачено рішеннями Вченої ради ННІПО.

4. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ ВЧЕНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО- НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
4.1. Члени Вченої ради ННІПО мають право:
— вносити питання на розгляд Вченої ради;
— вносити пропозиції до проектів рішень з питань, винесених на обговорення Вченої ради ННІПО;
— на висловлювання своїх намірів при голосуванні та забезпечення таємності голосування;
— вносити запити (рекомендації) директору інституту щодо вирішення питань організації освітньої, наукової діяльності ННІПО та перспектив їх розвитку;
— на отримання інформації щодо освітньої, наукової діяльності ННІПО та перспектив його розвитку, в межах питань, винесених на обговорення засідання Вченої ради ННІПО.
4.2. Члени Вченої ради ННІПО зобов’язані:
— постійно відвідувати засідання Вченої ради ННІПО (окрім ситуації виконання навчального навантаження), брати активну участь в обговоренні питань, визначених планом її роботи;
— виконувати доручення, рішення, ухвали Вченої ради ННІПО в межах своєї компетенції;
— готувати письмову інформацію та проект рішення з питання своєї доповіді, винесеної на обговорення засідання Вченої ради ННІПО, згідно з планом її роботи;
— брати активну участь у реалізації прийнятих рішень.

5. УХВАЛИ ВЧЕНОЇ РАДИ ННІПО
Вчена рада ННІПО приймає ухвали виключно на її засіданнях після обговорення питань більшістю голосів присутніх членів Вченої ради, крім випадків, передбачених чинним законодавством. Ухвали приймають шляхом відкритого голосування, крім випадків, передбачених нормативними документами, коли проводиться таємне голосування шляхом заповнення бюлетенів. Ухвали Вченої ради приймають лише з питань, включених до порядку денного засідань Вченої ради. Ухвали Вченої ради можуть бути скасовані. Рішення про скасування результатів голосування за ухвалу чи інший акт Вченої ради в цілому приймається більшістю голосів членів Вченої ради. Засідання Вченої ради протоколюють, підготовку протоколу засідання Вченої ради забезпечує секретар. Протокол підписується головою та секретарем Вченої ради. Протокол засідання Вченої ради є офіційним документом, який підтверджує процес обговорення й прийняття рішень Вченою радою. Його надають членам Вченої ради ННІПО та працівникам університету, яких стосуються ці рішення, для ознайомлення за їх письмовими зверненнями до голови Вченої ради ННІПО.

 

 

ННІПО БДМУ

Цілі Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету спрямовані на розвиток медичної науки, підвищення якості медичної освіти та медичної практики, а також сприяння інноваціям та розвитку медичної галузі в цілому

Наш офіс

м. Чернівці, Театральна площа, 2, 4 поверх

Графік роботи

Понеділок - Пятниця
08:30 - 17:00

Сайт - відділ технічних засобів навчання БДМУ